Opublikowano:

Dlaczego dzieci nie powinny spać przy zapalonym świetle…

Czy Wasze dzieci lubią zasypiać przy włączonej lampce? Sporo Maluszków, z wielu powodów, nie zaśnie, jeśli w pokoju jest ciemno.. Przytulanki to za mało, by opanować strach przed ciemnością, dlatego często włączamy lampkę i zostawiamy ją na całą noc… A rano dziecko wstaje zmęczone, rozdrażnione i bez humoru. Znacie tą sytuację? Wszystko przez zaburzone wytwarzanie „hormonu nocy” czyli melatoniny.

lampka nocna

Zacznijmy od początku. Melatonina jest wytwarzana przez znajdującą się w mózgu szyszynkę. Zwiększa odporność, reguluje nasz rytm dobowy i ma silne działanie przeciwutleniające. Reguluje temperaturę, obniża ciśnienie i poziom glukozy. Wraz z rozpoczęciem jej produkcji stajemy się senni. Sęk w tym, że melatonina nie wytwarza się przy ostrym świetle lamp. Gdy jej wytwarzanie zostaje zaburzone nie regenerujemy organizmu, zaburzamy metabolizm, pojawiają się problemy z łaknieniem… Sprawcą zaburzeń może być migający telewizor, włączona lampka, a nawet wyświetlacz elektronicznych urządzeń w pokoju. Dlatego tak ważne jest by Nasze dzieci spały w
spokojnym, cichym i przede wszystkim ciemnym pomieszczeniu. Jak pogodzić jedno z drugim: zdrowy sen dziecka z intensywną potrzebą światła? Rozwiązaniem są nocne lampki z timerem, który wyłączy światełko po 15, 20 czy 30 minutach. Zaprojektowane z myślą o Maluchach, dają idealne bezpieczeństwo delikatnym światełkiem przy zasypianiu i wyłączą się gdy Maluch zaśnie.. W dzień zaś są piękną ozdobą dziecięcego pokoju.

lampka nocna

Z tą właśnie myślą sprowadzamy dla Was lampki, które są nie tylko piękne, ale także dają poczucie bezpieczeństwa dzieciom. Zasilane bateriami, mogą być zabrane w każdą podróż, a wbudowany timer sprawi, że nic nie zaburzy snu Waszych dzieci.